Avrupa "Türkiye bunu nasıl başardı" diye soruyor

Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı.

Tarih :
28.10.2013 12:50:11
  - Okunma :  
1902
Temel atma törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.

Törende konuşan Müezzinoğlu, "Milletin neredeyse çaresizlikle baş başa kaldığı, ülkenin her bir yanından işgal edildiği, bir taraftan Yunan'ı, bir taraftan Fransız'ı, bir taraftan Rus'u, her bir tarafından bölünmek istenen, üzerinde bin bir çeşit hesapların yapıldığı bir günde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk büyük Türk milletine inanarak ve güvenerek istiklal mücadelesini başlatıyor. Bugün çok şükür ay-yıldızlı bayrağımızın altında, özgürlüğümüzü ve istiklalimizi yaşamaktan haz duyuyoruz, onur duyuyoruz. Fakat onlara da şükran borcumuzu asla unutmuyoruz. Allah onlardan razı olsun diyoruz" dedi.

Son 10 yılda, "rüyada görülse inanılmayacak" başarıları gerçekleştiren bir millet olduklarını ifade eden Müezzinoğlu, Türk milletinin fıtratında bu tür bir çok başarıya imza atmış bir millet olduğunu dile getirdi.

"7 BİN YUNAN DOKTORUNA KAPIMIZ AÇIK"

Mehmet Müezzinoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bu, Küçükçekmece'nin zenginliklerinin ne şekilde heba edildiğini vatandaşlarımızla paylaşırken iki tane örnek gösteriyorum. Birincisi, 'Yan taraftaki Avcılar'a bir bakın. Avcılar'ın başardığını, Küçükçekmece niye başaramıyor?' diyorduk. Ülkemiz adına da Yunanistan'ı örnek gösteriyorduk. Çok şükür ki, 2002 yılından itibaren, evet Yunanistan'ın başardıklarını katlamalı olarak başarmaya başlayan bir Türkiye var. Yunanistan veya Avrupa artık, 'Türkiye bunu nasıl başardı ?' diye kendisine sormaya başladı. Bugünkü medyaya yansıyan haber, (Yunanistan'ın) 7 bin doktoru yurt dışında iş arıyor. Benim de onlara ihtiyacım var. Yunanistan'ın 7 bin doktoruna kapılarımız açık. Onları bu ülkeye, birikimleriyle bu millete hizmet etmeye davet ediyorum."

2002 yılında yurt dışına tedavi için giden vatandaşlarının net olmamakla birlikte 100-150 bin kişi arasında olduğunu belirten Müezzinoğlu, ödedikleri paranın asgari 50 bin dolar olduğunu söyledi.
TRT Haber
Anahtar Kelimeler :

Benzer haberler

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :

 
Yorum :

 
Köşe Yazıları
En Çok Okunanlar
Oyun Oyna