Dünya devi, dünya evine girdi

Sultan Kösen ile Suriye asıllı Merve Dibo, Mardin'de yapılan düğünle evlendi.

Tarih :
28.10.2013 13:42:47
  - Okunma :  
3770
Dünyanın en uzun boylu adamı'' unvanını 2 metre 51 santimetre boyu ile koruyan Sultan Kösen ile Suriye asıllı Merve Dibo, Mardin'de yapılan düğünle dünya evine girdi.

Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren, yaklaşık 5 yıldır rekoru kimseye kaptırmayan "dev adam" Kösen, "hayatımın aşkı" dediği Suriye asıllı Dibo ile il merkezindeki bir alışveriş merkezinde yapılan düğünle hayatını birleştirdi.

Türkiye ve yurt dışından gelen çok sayıda misafir, Kösen ve Dibo'yu yalnız bırakmadı. Düğün salonuna giren çift, yoğun ilgiyle karşılaştı. Dibo ile dans eden Kösen, yaptığı konuşmada, hayatının aşkını bulmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu gece düğünümüz var. Duygularımı konuşarak ifade edemiyorum. Dünyanın en mutlu insanıyım. İnşallah en kötü günümüz de böyle olur" dedi.

Kösen'in eşi Dibo da Sultan ile evlenmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Hayatımın aşkını buldum. Bu mutluluğun daim olmasını temenni ederim" diye konuştu.
TRT Haber
Anahtar Kelimeler :

Benzer haberler

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :

 
Yorum :

 
Köşe Yazıları
En Çok Okunanlar
Oyun Oyna