Ümraniye'de kuyumcu soygunu

Ümraniye'de lüks ciple kuyumcuya gelen 4 kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 2 kilo altını alarak kayıplara karıştı.

Tarih :
22.01.2014 09:39:40
  - Okunma :  
4887
Soyguncuların yaklaşık 2 kilo altın aldıklarını iddia eden kuyumcunun sahibinin oğlu olduğu öğrenilen Berk Sever: "Güvelik şirketinin araması üzerine geldik. Geldiğimizde zaten işi bitirmişlerdi. Saat 04.15'de buraya geliyorlar. Kepengin kilitlerini demir makasla kırıp kepengi açıyorlar. Kepengin kilidini kırmaları çok fazla vakit almamış ama camı kırmaları 3-4 dakikalarını almış. İçeri girip çıkmaları da yaklaşık 1 dakika ile 2 dakika arasında sürmüş. Buraya beyaz bir ciple yanaşmışlar. Buradaki güvenlik görevlisi arkadaşta gelip onları korkutmaya çalışmış. Güvenlik kamera görüntülerinden gördüğüm kadarıyla kilidi alıp arkadaşa fırlatmış. Silah falanda çekmiş buradaki şoför ona. Sonra polise haber veriyor arkadaş. Altınlar balkonun içindeydi kasada da vardı ama onlara dokunmaya fırsatları olmamış. Tahmini olarak 1 kilo 2 kilo civarı altın kaybımız oldu. 3 kişi saldırıyı düzenliyor. Üçünün de kafasında kapüşonlar var. Kimlikleri kamera görüntülerinden çok zor tespit edilebilir.” dedi.

Güvenlik görevlisi ise: ”Bağırdım. Polisi aradım. Polisi aradım geldi. Yüzlerinde maske yoktu. Kapüşon çekmişlerdi. Beyaz bir BMW cip ile geldiler. Etrafa baktılar. Yanaştım onlara bana silah çektiler. Ben de köşeye kaçtım. Bağırdım polis çağırdım” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler :
Ümraniye'de kuyumcu soygunu
Köşe Yazıları
En Çok Okunanlar
Oyun Oyna