Bakan Selçuk’tan son dakika sınav açıklaması!

Bakan Selçuk 1 Martta yapılacak olan yüz yüze sınavlarda öğrencilerin sağlığı için her türlü hazırlığın yapıldığını açıkladı, ayrıca  Bakan Selçuk ”Sınavlarımızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır.” dedi.

Bakan Selçuk Twitter’dan  yaptığı açıklamaya, “Sevgili gençler. Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum.” sözüyle başladı. Devamında ise pandemi döneminde kararları, eğitimcilerle ve hekimlerle beraber aldıklarını, salgının seyrini günlük izlediklerini, neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı ortak görüş geliştirdiklerini belirtti.

Alınan kararlar doğrultusunda köy okulları ve ana okullarında yüze yüze eğitime başlandığını, 1 Mart’ta ise ilkokul 1, 2, 3, 4. sınflar ile 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin de yüz yüze eğitimlere başlayacaklarını söyleyen  Selçuk, şunları da ekledi:

“Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı, yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.
Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın, lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Bir Cevap Yazın